Kasteel van Gaasbeek
Het kasteel van Gaasbeek was oorspronkelijk een feodale burcht gebouwd door Godfried van Leuven rond 1240. Het is opgericht om bescherming te bieden tegen de aanvallen uit Vlaanderen en Henegouwen, maar ook ter bescherming van Brussel. Later werd het verbouwd tot een woonkasteel met een Italiaanse binnentuin.
Jaarlijks komen hier duizenden bezoekers.
Enkele beroemde bewoners van het kasteel waren Lamoraal van Egmond, Renaat van Renesse graaf van Warfusée en Paul Arconati-Visconti. Bij de ingangspoort van het kasteel worden wij nog steeds door de familie Arconati-Visconti verwelkomd: "Klopt en v zal open ghedaen worden" A.V. (Arconati-Visconti ).
De laatste adellijke dame die het kasteel bewoonde was markiezin Arconati (Marie Peyrat). Deze schonk in 1921 het kasteel met zijn park aan de Belgische Staat. Vanaf 1924 werd het voor het publiek opengesteld.
Het kasteel bevat een verzameling kunstvoorwerpen, hoofdzakelijk uit de 16de en de 17de eeuw. Enkele bekende conservators waren: Maurice Roelants en Dr.G.Renson. Luc Vanackere is de huidige conservator.
Het kasteelpark is 42 ha groot en bevat vooral beukenbomen en is ontsloten via wandelwegen wiens naam refereren naar personen of gebeurtenissen die nauw met het verleden van het kasteel betrokken waren.
Voor meer informatie kan je terecht op de website van het Kasteel van Gaasbeek.
