20 jaar Prins

20 jaar “Prins, trots van Brabant”

Twintig jaar geleden, in 1992, kwam onder impuls van het toenmalige comité “Prins, trots van Vlaams-Brabant” een gedenkteken tot stand. Koenraad Tinel ontwierp een imponerend beeld van een Brabants trekpaard dat symbool staat voor het agrarisch en cultureel erfgoed van het Pajottenland. Dit monumentaal beeld geeft op een indrukwekkende manier aan de gemeente Lennik, het hart van het Pajottenland,een extra dimensie.

In 1997 werd de plaatsing opnieuw herdacht en in 2002 eveneens met een historische stoet met trekpaarden, met een tentoonstelling, met een concert en met allerlei randanimatie.
Het Prinscomité en de gemeente Lennik in samenwerking met de hele bevolking zullen met veel enthousiasme en creativiteit gedurende het hele jaar deze verjaardag van de plaatsing van dit symbool van het Pajottenland vieren met als apotheose de feestelijke stoet op 9 september 2012.

een 'Prins'-elijke vlag

Naar aanleiding van het Jaar van Prins heeft het ‘Prins’-comité besloten om een vlag te laten maken. Om Lennik in een feestelijke stemming te brengen, hoopt het comité dat de vlag massaal de huizen zal sieren tijdens de grote apotheose die plaats vindt op zondag 9 september.

Je kan een raam- of stokvlag bestellen (maat 1 meter op 1.5 meter). Een vlag zal € 22 kosten. Deze vlag kan besteld worden via prinslennik@gmail.com of bij Godelieve Eeckhout via tel. 02 531 51 04.

een Prinsheerlijk wijntje!

flesVanaf december 2011 tot en met december 2012 kan je exclusieve Prins-wijn kopen!

Er is keuze uit Cava D'Aviana en Equus Grande Cuvée (rood en wit), enkel verkrijgbaar bij Huis Vossen.

Huis Vossen
Alfred Algoetstraat 2B
1750 LENNIK
tel. 02 532 42 20
folder Prins-wijn
www.huisvossen.com
info@huisvossen.com

activiteiten

10,11,12 februari 2012
Het familierestaurant  van Sint-Godelieve-Instituut (Lennik) wordt versierd met kunstwerken ontworpen door de leerlingen van het 1ste jaar voor het vak PO met als thema: Prins & paarden.

16 februari 2012
Warme truiendag-actie in kader van 20 jaar Prins

Palmzondag
Na bijna 20 jaar wachten, kreeg Prins eindelijk gezelschap op het Marktplein. Op Palmzondag, de dag van de Ronde van Vlaanderen, kreeg Prins omstreeks 11 uur zijn veulen ‘Palmer’. De intrede van Palmer onder een stralende zon kon op veel belangstelling rekenen. Tientallen nieuwsgierigen zakten af naar de Markt om het veulen te onthalen. Palmer kreeg een plaats onder de kolossale Prins.

Palmer werd ontworpen door Annie De Decker. Heel toepasselijk voor de dag van de inhuldiging, maakte ze een paard uit palmstruikjes. Op een boerenkar, getrokken door een Brabander, werd het palmveulen naar de Markt getrokken. De intrede werd daarna nog gevierd met een glas Palm, aangeboden door Palm, en een glas Prinscava.

27 april tot 6 mei 2012
Week van de Amateurkunsten, thema HomeMade.
Paard wordt model en voorbeeld voor veldkunstwerken.

Eind mei tot begin september 2012
Plaatsing veldkunstwerken met thema 'Prins' ten velde met medewerking van landbouwers en verenigingen.

3 juni 2012
daguitstap Herontdek Lennik
Ben je op zoek naar een leuke activiteit om je zondag in te vullen? Twijfel je tussen een wandeltocht door het groen of een bezoek onder leiding van een gids of heb je meer zin om lekker te tafelen, of …

Onder het motto ‘kiezen is verliezen’ organiseert de dienst Vrije Tijd, toerisme een daguitstap in het kader van 20 jaar Prins met een goed gevuld programma waarin je tal van leuke activiteiten combineert. Wedden dat je Lennik nooit meer zal vergeten?

Programma
8.30 uur vertrek aan Sporthal ‘Jo Baetens’
9.00 uur ontvangst met koffie of thee in het Waterhof in Gaasbeek
9.30 uur kort bezoek aan het Waterhof
10.30 uur bezoek aan de Museumtuin
13.00 uur lunch in ‘t Klosken
14.30 uur korte wandeling
15.00 uur tocht met paard en kar langsheen het glooiend landschap
16.00 uur geuze en kriek in de Verzekering tegen de grote dorst
16.45 uur voortzetting tocht met paard en kar
18.00 uur aankomst aan Sporthal ‘Jo Baetens’

De kostprijs voor de volledige uitstap (gidsbeurten, busvervoer en maaltijden inbegrepen) bedraagt 50 euro. Inschrijven kan via onderstaande contactgegevens tot 25 mei. Opgelet! Het aantal inschrijvingen is beperkt! Wees er dus snel bij!


15 juli 2012
Prinselijke wandeling
Als eerbetoon aan Prins organiseren de Streekgidsen van Zuidwest-Brabant een prachtige wandeling langs vier hoeven die stuk voor stuk een groot verleden uitstralen. De wandeling slingert langsheen de akkers waar vele Prinsen de grond omploegden. Onderweg is er aandacht voor landschap, geschiedenis, kunst, folklore en la petite histoire. Vertrek om 14.30 uur aan Prins op de Markt van Lennik. Deelname 0,50 euro pp.

17, 18 en 19 augustus 2012
Lennikse feesten
De ‘Lennikse Feesten’! Dat is het feestweekend van alle Lennikenaren. De gemeente Lennik zorgt samen met tal van verenigingen voor een aantrekkelijk en gevarieerd programma zodat zowel de sportievelingen, de cultuurliefhebbers als de levensgenieters aan hun trekken komen. We rekenen op drie elementen om de Lennikse feesten te doen slagen: een lekker weertje, een fijn humeur en jouw aanwezigheid! En ja, je raadt het al, alle activiteiten staan in teken van 20 jaar Prins.

9 september 2012
Historische stoet met randactiviteiten in het centrum van Lennik.
Op 9 september zal een feestelijke stoet met een honderdtal trekpaarden een eresaluut brengen aan hun trotse soortgenoot Prins. Net zoals 20 jaar geleden zal het trekpaard zijn rol als levend erfgoed demonstreren. Deze parade zal plaatsvinden in de namiddag. Naast de stoet zullen er ook tal van randactiviteiten worden georganiseerd  in het centrum van Lennik.

Najaar 2012
film "Roskam"
(coproductie Perilous Landings, Academie Peter Benoit, dienst Vrije Tijd, cultuur)

De Academie Peter Benoit, in samenwerking met de dienst Vrije Tijd van gemeente Lennik, Kipdola, het Lenniks Archief en Perilous Landings (Tony Grant), zijn de coproducenten van ‘Roskam’, een film waarin Prins een hoofdrol speelt (scenario van Willem Carpentier).

Lennik anno 2017. De gemoederen staan op scherp. De economische en financiële situatie is hopeloos. Veel werkloosheid, falende banken en brandstoftekort. ‘Roskam’ vertelt het verhaal van een groepje Lennikse pubers die in dit veeleisend bestaan bij elkaar steun proberen te vinden, zichzelf waar moeten zien te maken en ondertussen school en ouders op een afstand trachten te houden…

Als voorproefje van de film is er de trailer die in juni uitkomt. De première is voorzien in het najaar, omdat de producer en regisseur erg graag beelden uit de historische stoet van zondag 9 september willen gebruiken.

meer informatie

Meer informatie over 20 jaar Prins en activiteiten, kan je bekomen bij:

Prins-comité
prinslennik@gmail.com

dienst Vrije Tijd, cultuur
cultuur@lennik.be 

steun

Steuncomité - Vrienden van Prins
Iedereen, particulier/bedrijf/vereniging kan de 20 jaar Prinsviering steunen. Je kan vriend van Prins worden door het storten van € 25 of meer op rekeningnummer BE40 7340 3326 6763. De namen van de vrienden van Prins zullen verschijnen op de Prinsblog en facebookpagina. Hun naam zal eveneens vermeld worden in het programmaboekje.

Beschermcomité - Trotse Vrienden van Prins
Toetreden tot het beschermcomité kan door het storten van € 50 op het rekeningnummer BE40 7340 3326 6763. De namen en eventuele logo’s zullen verschijnen op de Prinsblog, facebookpagina, Twitter. Hun naam/logo zal eveneens vermeld worden in het programmaboekje.

wil je meewerken?

Wil je graag meewerken aan één van de activiteiten?
Het Prins-comité zoekt nog enthousiaste medewerkers.

Neem een kijkje op www.facebook.com/PrinsLennik of ga naar de blog http://prinslennik.blogspot.com of mail naar prinslennik@gmail.com.

AfdrukkenPDF||

side-banner_Prins2012

prinswijn

side-banner_UIT