Gemeente Gemeente Lennik

Het nieuwe busnet in regio Lennik

In de Vlaamse Rand past De Lijn vanaf 6 januari 2025 het aanbod aan of sturen ze het bij. Sommige verbindingen zijn nieuw, andere krijgen een andere reisweg, lijnnummer of frequentie.

Zorgeloos op je bestemming geraken is het belangrijkste wat er is. De Lijn streeft ernaar om haar reizigers een betrouwbare en stabiele dienstverlening te bieden. Om dat te kunnen doen, passen ze vanaf 6 januari 2025 het aanbod in onze regio aan.

Samen met De Lijn gaan we in verschillende fases voor Hoppin, de nieuwe mobiliteitsvisie van de Vlaamse overheid. Eentje die vervoermiddelen combineren makkelijker maakt en is afgestemd op jouw noden. Zo reis je vlot naar je werk, school, familie, vrienden en sport- of cultuurcentrum.

Natuurlijk is zo’n verandering eng en brengt het onzekerheden met zich mee. Maar net daarom vragen we je om ons te vertrouwen en om het gewijzigde aanbod eens uit te proberen.

Lijn R18 Brussel - Schepdaal

  • Deze lijn vervangt de vroegere lijn 118. Het lijnnummer is nieuw en een paar haltes wijzigen, de rest blijft bij het oude.
  • Je kan dus nog steeds vlot reizen tussen Schepdaal Centrum en Brussel-Zuid via Itterbeek en Anderlecht.
  • Hier stap je vlot over:
    • Brussel-Zuid: onder meer op de IC-, S- en internationale treinen (NMBS, SNCF, DB en Eurostar), de metro, trams en bussen van de MIVB en de TEC.
    • Anderlecht Sint-Guido: op metrolijn 5 en tramlijn 81 van de MIVB.

Lijn R24 Brussel - Ninove

  • Deze lijn vervangt de vroegere lijn 127.
  • In Liedekerke volgen de bussen een nieuwe reisweg en stoppen ze aan nieuwe haltes. Ook in Wambeek wijzigen enkele haltes.
  • Op zaterdag rijden de bussen elk uur in plaats van elke twee uur.
  • Tijdens schoolvakanties rijden in de spits minder bussen.
  • De bussen rijden van Ninove via Okegem voortaan naar Liedekerke Station. Daar keren ze terug via Pamel, Strijtem, Borchtlombeek, Wambeek, Schepdaal en verder naar Dilbeek. In de spits rijden ze tot/vanaf Brussel-Noord of Brussel-West.
  • Hier stap je vlot over:
    • Ninove Centrum: op bussen van De Lijn.
    • Liedekerke Station: op IC-, S- en P-treinen en bus 625.
    • Dilbeek Stelplaats: op bussen R10, R28 en R29 van De Lijn.

Lijn R28 Brussel - Ninove

  • Deze lijn vervangt de vroegere lijn 128. De vertrouwde reisweg en haltes wijzigen niet.
  • Je reist dus nog steeds vlot tussen Ninove en Brussel-Noord via de N8 via Roosdaal, Eizeringen, Schepdaal, Dilbeek, Anderlecht, Sint-Jans-Molenbeek en Brussel centrum.
  • Snelbus 126 blijft ook bestaan, krijgt in Brussel en Eizeringen gewijzigde haltes en rijdt onder het nummer 728.
  • In de schoolvakanties rijden de bussen vaker in de spits.
  • Op zaterdag rijdt de bus elk kwartier het volledige traject, ’s ochtends en ’s avonds is dat elk
  • halfuur. Op zondag blijft de dienstregeling vrijwel ongewijzigd.
  • Hier stap je vlot over:
    • Dilbeek Stelplaats: op bussen R10, R28 en R29 van De Lijn.
    • Brussel-West: op metrolijnen 1, 2, 5 en 6 van de MIVB.
    • Brussel-Noord: op de treinen van de NMBS, het net van de MIVB en bussen van De Lijn.

Lijn 160 Leerbeek - Edingen

  • Deze lijn brengt je nog steeds vlot van Leerbeek (Pajottegem) naar Edingen via Herne.
  • De twee marktritten op woensdagvoormiddag naar en vanuit Edingen rijden niet meer.

Deze informatie is onder voorbehoud van eventuele wijzigingen. Check best eerst de app of delijn.be/aanpassingen en begin zo voorbereid aan jouw reis.

Gepubliceerd op ma 06 jan 2025